Sportovní masáž

Sportovní masáž se dělí podle účelu s jakým jde klient k masérovi - zda klient potřebuje povzbudit svalstvo před sportovním nebo fyzickým výkonem nebo zda potřebuje odstranit únavu z těla po větší zátěži.

Jedná se o masáž celkově vydatnou, důkladnou a prováděnou s větší silou a razancí než kupříkladu masáž relaxační nebo aroma masáž.
   
Povzbudí krevní oběh a urychlí vylučování odpadních látek z těla. Zasahuje hlouběji do podkoží.
   
Sportovní masáž upřednostňují muži.
   
Pokud jste delší dobu nenavštívili maséra nebo máte větší problémy se ztuhlými svaly, můžete večer po masáži nebo druhý den ráno, mít pocit "namožených" nebo bolavých zad. Není třeba se znepokojovat, tento pocit po  nějaké době odezní.  

 

Vhodná:

Sportovně aktivní klilenty nebo klienty, kteří mají fyzickou zátěž a z toho pramenící bolesti zad, svalů nebo svalových úponů.

Nevhodná:

Celkové onemocnění, především horečnaté a infekční, vážné potíže s tlakem, vážné onemocnění srdce, při výskytu nádorového onemocnění, osteoporózy, doba do 4 týdnů po úraze, těhotenství.

Částečně nevhodná:

Místa postižená kožními záněty nebo plísněmi, pooperační rány, křečové žíly, bradavice …

Po dohodě s lékařem v případě:

Onemocnění cukrovkou, epilepsií. Upozorněte, pokud trpíte nějakou alergií!

S sebou na masáž:

Na masáž není nutné brát si s sebou ručník, osušku nebo přezuvky apod. Pouze si můžete donést vlastní skřipec nebo sponky, pokud Vám vlasy sahají na krk a níž. (Při masáži šíje a zad.)

Používané oleje:

Masážní olej TOMFIT, tělový olej TOPVET, přípravky SPA RESOURCE - butter/beurre (bambucké máslo), LAVERA - body spa, Club 21 - hřejivý gel.