Čokoládová masáž se zábalem

Blahodárné účinky čokolády jsou známé už přes 2 600 let. Nejstarší zmínky dokládají, že již Mayové a Aztékové míchali drcené kakaové boby s různým kořením v horké vodě a nápoj pili jako afrodiziakum.

Jak luxusní procedura probíhá?

Čokoláda se ohřeje ve vodní lázni a pak se pomalu nanáší na šíji a záda, případně nohy a paže, dle vašeho přání. Následuje voňavá masáž, stimulující podkožní cévní a lymfatický systém k vstřebávání všech minerálních látek a vitaminů obsažených v kakaových bobech. Po masáži následuje čokoládový zábal. Na masírovaná místa se nyní nanese silnější vrstva teplé čokolády a tělo se přikryje do nahřátých ručníků. Vaše svaly se uvolní,  mysl si odpočine a tělo načerpá látky potřebné ke své regeneraci.   

Po proceduře je nevstřebaná čokoláda odstraněna z vašeho těla navlhčenými ručníky.

    

      V současnosti víme, že hořká čokoláda s vysokým podílem kakaových bobů obsahuje kromě bílkovin, cukrů a tuku hlavně draslík, hořčík, fosfor, vápník, sodík, železo, theobromin, fenyle-tylamin, kofein, vitaminy B1, B2, B5, B6, E, PP plus kyselinu listovou a betakaroten.

      Fenyletylamin (obsažený např. i v lysohlávkách),  snižuje úzkost, strach, napětí a má antidepresivní účinky. Uvolňuje do těla dopamin, který je nazýván hormonem štěstí. 

      Theobromin má podobné, jen slabší, účinky jako kofein. Kromě toho, že zvyšuje bdělost, podporuje soustředěnost a uvolňuje stres, rozšiřuje věnčité tepny srdeční a odvodňuje organismus.

      Další pozitivní účinek mají flavonidy, účinné antioxidanty, které váží volné radikály. Tím chrání buněčné membrány před pronikáním škodlivých látek do buněk, čímž zpomalují proces stárnutí, zvušují imunitu a mají protirakovinné účinky. Kakaové boby jich obsahují 2x více než červené víno a 3x více než zelený čaj.

     Vysoký obsah hořčíku a vápníku vám umožní vyrovnat se s psychickou zátěží.

 

     Vhodná : Pro každého, kdo si chce pro sebe nebo pro někoho milovaného dopřát luxusní, lahodnou masáž spojenou s ozdravnou a zkrášlující procedurou. 

 

     Nevhodná : pro klienty alergické na kakové boby