Klasická masáž (švédská)

je prověřeným  souborem hmatů, které příznivě působí na kůži, podkoží, svalstvo a šlachy. Podporuje cévní a imunitní systém. Zmírňuje příznaky chronických problémů pohybového aparátu a odstraňuje napětí svalů způsobené stresem nebo jednosměrnou zátěží (např. celodenním stáním nebo sezením). Nejčastěji přetíženou oblastí těla v dnešní době je krční páteř a svalstvo zad.

Pokud jdete na masáž poprvé nebo poprvé po delší době a máte problémy s krční páteří, doporučuji z vlastní zkušenosti i masáž zad až k horní polovině hýždí a zároveň paží včetně dlaní.
(S potížemi krční páteře často souvisí i pnutí trapézových svalů nebo bolesti pod lopatkou. Někdy bývá následkem bolestí šíje a ramenou špatné držení těla a tím přetížená bederní oblast.) Většinou provádím i důkladnou masáž hlavy, která často zabrání nástupu migrény při uvolnění zvlášť ztuhlých krčních svalů nebo úponů k týlní kosti.

Problémy s pohybovým aparátem se dají zmírnit správným protahováním nebo procvičováním příslušných partií, nejlépe celé páteře, nicméně pro výraznější a trvalejší účinek doporučuji spojit pohyb s pravidelnými masážemi.

Pro lidi, kteří nemají na cvičení čas nebo chuť, považuji masáž za výborné východisko, pokud chtějí prožívat svůj život bez bolesti zad, šíje nebo hlavy.

 

Vhodná:

Při jednostranné zátěži (sedavé zaměstnání, dlouhodobá práce s počítačem, dlouhodobé stání, dlouhé cesty autem...), při fyzicky náročném sportu nebo po "jednorázovém" sportu, při potížích s krční, hrudní nebo bederní páteří, při pocitu ztuhlých svalů nebo svalového pnutí v určitých částech těla, při potížích s migrénou, může pomoci i při motání hlavy s původem problémů v krční páteři, při otékání a bolestech nohou a pod.  

Nevhodná:

Celkové onemocnění, především horečnaté a infekční, vážné potíže s tlakem, při výskytu nádorového onemocnění, osteoporózy, doba do 4 týdnů po úraze.

Částečně nevhodná:

Místa postižená kožními záněty nebo plísněmi, pooperační rány, křečové žíly, bradavice …

Po dohodě s lékařem v případě:

Těhotenství, onemocnění cukrovkou, epilepsií. Upozorněte, pokud trpíte nějakou alergií!

S sebou na masáž:

Na masáž není nutné brát si s sebou ručník, osušku nebo přezuvky apod. Pouze si můžete donést vlastní skřipec nebo sponky, pokud Vám vlasy sahají na krk a níž. (Při masáži šíje a zad.)

Pokud máte nějaký speciální krém nebo olej, který používáte a přejete si být s ním masírovaná, vezměte ho s sebou.

Používané oleje:

Masážní olej TOMFIT, tělový olej TOPVET, přípravky SPA RESOURCE - butter/beurre (bambucké máslo), LAVERA - body spa, Club 21 - hřejivý gel.