Regresní terapie

Slovo regrese znamená návrat.

Většinou je regresní terapie chápána jako návrat do minulých životů.

Při regresní terapii se může Váš problém vyřešit i bez návratu do minulého života, pokud primární příčina Vašich potíží spočívá ve Vašem současném životě.

Co je regresní terapie :

Regresní terapie je metoda, jejímž cílem je pomoci Vám odhalit a zpracovat traumata, prožitá v minulosti, která si na vědomé úrovni nepamatujete a přesto vám zřetelně komplikují současný život ve formě nejrůznějších fóbií, úzkostí, chronických bolestí nebo psychosomatických potíží.

Traumata Vám mohou, a často se tak opravdu děje, zasahovat do Vašich vztahů s partnerem, rodiči, dítětem nebo třeba jen s nadřízeným a významně ho komplikovat. To, že poznáte skutečnou příčinu - Vám dá příležitost vše pochopit a konkrétního problému se zbavit.

Co je před absolvováním regresní terapie nejdůležitější :

Ujasnit si, jaký problém, který jste připraveni řešit (tj. problém, kterému jste ochotni čelit) a svého terapeuta s ním seznámit.

Co ode mě nečekejte :

Nebudu vás hypnotizovat. Pracuji s klienty v hladině alfa. Je to stav naprostého uvolnění, který běžně zažíváte před usnutím nebo po probuzení. Jste si vědomi všeho, o čem spolu hovoříme. Většinu z toho, si budete po terapii bez problémů pamatovat.

Nebudu vám mazat z hlavy žádné vzpomínky (ani ty pro vás negativní), ani vás nijak„přeprogramovávat“.

Vše, co jste kdy zažili k vám prostě patří a dělá to z vás toho, kým nyní jste – jedinečnou lidskou bytost.

Co ode mě naopak můžete čekat :

Pomohu Vám pochopit a zpracovat prožitek, který vám způsobuje psychické, fyzické či vztahové problémy nebo bolesti a dám Vám šanci se ho jednou pro vždy zbavit.

Jak dlouho trvá sezení :

Terapie může trvat až čtyři hodiny. Ale většinou je kratší.

Po terapii :

Po terapii můžete být fyzicky i emočně unavení. Nebojte se, to odezní. Klientům doporučuji v první chvíli nic neřešit, nepřemýšlet, nehodnotit, a jen dopřát tělu i hlavě odpočinek. Času na řešení budete mít spoustu. Slibuji.

Co je „hladina alfa“ :

Přechodový stav, kdy mozek pracuje na frekvenci asi 10 Hz. V této hladině se v těle tvoří endorfiny. Posilují se a regenerují důležité životní funkce, tělo se léčí na fyzické i psychické úrovni.

A ještě rada na konec :

Dobře si vyberte svého terapeuta. Při práci s ním musíte být uvolnění a otevření. Proto je pro Vás velmi důležité mu důvěřovat.