Masáž šíje

Máte problémy s migrénou, bolí vás za krkem nebo máte pocit, že něco táhne v ramenou nebo v šíji? Přitom nemáte času nazbyt? Masáž šíje probíhá v sedě na stoličce a trvá 30 minut.Používají se při ní různé hřejivé gely (např. arnika s kaštanem), které uvolní namáhané svalstvo krční páteře, ramen a horní polovinu hrudní páteře. Tato masáž může být trochu nepříjemná, pokud máte v práci jednostranné zatížení (dlouhodobá práce u PC, dlouhé a časté jízdy autem a pod.) nebo pokud jste se v poslední době trochu zanedbali.
     
Výhodou této masáže je krátká objednací lhůta (vzhledem ke kratší době masáže) a rychlý účinek. Uleví se vám témeř okamžitě. Pokud máte svaly v této oblasti více ztvrdlé a neprotahované, většinou doporučuji masáž během jednoho, maximálně dvou týdnů zopakovat, aby její účinek byl trvalejší.
 

Vhodná:

Při jednostranné zátěži, při pocitu ztuhlých svalů nebo svalového pnutí v oblasti šíje a ramen, při potížích s migrénou, může pomoci i při motání hlavy s původem problémů v krční páteři a pod.

Nevhodná:

Celkové onemocnění, především horečnaté a infekční, při výskytu nádorového onemocnění, osteoporózy, doba do 4 týdnů po úraze, pokud jste po operaci krční páteře a máte tam šrouby nebo výztuhy.

Částečně nevhodná:

Místa postižená kožními záněty nebo plísněmi, pooperační rány.

Po dohodě s lékařem v případě:

Těhotenství, onemocnění cukrovkou, epilepsií.

Upozorněte, pokud trpíte nějakou alergií!

S sebou na masáž:

Na masáž není nutné brát si s sebou ručník, osušku nebo přezuvky apod. Pouze si můžete donést vlastní skřipec nebo sponky na vlasy.

Používané oleje:

Masážní olej TOMFIT, tělový olej TOPVET, LAVERA - body spa, Club 21 - hřejivý gel.