Reflexní masáž - plosky nohou

Reflexní terapie je známa a používána již více než 5 000 let. Nezávisle na sobě se vyvíjela např. ve starověké Číně (zmínky v díle Žlutého císaře ze 3 tisíciletí př.n.l.), starověkém Egyptě (nástěné malby), v Severní Americe ( používali ji už Indiáni) a obsahuje ji i tradiční tibetská medicína.

Reflexní masáž plosek nohou vychází z poznání, že vzhled a stav vašich chodidel vypovídá mnohé o vašem zdravotním stavu. Otoky, otlaky, ztvrdlá nebo bolestivá místa upozorňují na nedostatečnou činnost konkrétních vnitřních orgánů nebo problémy s páteří. Vhodným a cíleným působením na konkrétní body na chodidlech lze práci vnitřních orgánů povzbudit nebo usměrnit a zmírnit tak chronické problémy vašeho těla.

Masáž plosek nohou je velmi příjemná záležitost, zvlášť pokud doplňuje provedenou masáž šíje, zad, paží a dlaní. Reflexní masáž dokončí uvolnění Vaší krční páteře a Vám se hned uleví.

Mnoho lidí má problémy s močovým měchýřem, močovými cestami nebo ledvinami, které se při této masáži projeví. Pak doporučuji pomoci organismu urologickým nebo pročišťujícím čajem a odlehčit zatíženým vnitřním orgánům lehčí stravou a pravidelným doplňováním tekutin.

Udělejte něco pro Vaše tělo a ono se Vám odvděčí bezchybným fungováním.

 

Vhodná:

Při potížích s páteří nebo při podpoře činnosti vnitřních orgánů, klienty otevřené alternativním metodám léčby.

Nevhodná:

Pro klienty s plísňovým onemocněním chodidel.

Upozornění:

Před reflexní masáží nenavštěvujte prosím alespoň 14 dní pedikúru!!!

S sebou na masáž:

Na masáž není nutné brát si s sebou ručník, osušku nebo přezuvky apod.

Používané oleje:

Bez použití olejů (na vlastní žádost je možné chodidla klienta ošetřit zvoleným olejem popř. Bambuckým máslem proti vysušování a praskání pokožky).